• Školská knižnica

Pondelok 12:30 – 13:30

Streda 7:30 – 8:30

„Knihy sú ľuďom tým, čím sú vtákom krídla.“ John Ruskin

Milí naši žiaci, srdečne Vás pozývame do školskej knižnice, kde na vás čaká množstvo príbehov, postáv či dobrodružstiev na jednom mieste. A záleží len a len na vás, s kým a na akú cestu sa vydáte.

Naša knižnica je pre Vás otvorená dvakrát do týždňa. Na pomerne malom priestore ukrýva stovky knižných titulov z rôznych oblastí. Na svoje si prídu žiaci 1. stupňa, pre ktorých máme pripravenú bohatú škálu rozprávok, povestí, básničiek a nezabudnuteľných príbehov. O nič však neukrátime ani žiakov na 2. stupni. Tí si prídu na svoje so súčasnými, ale aj klasickými poviedkami, románmi, no nechýba tu ani napínavá detektívka. Nielen žiaci, ale aj učitelia si u nás majú z čoho vyberať. Knihy máme totiž prehľadne rozdelené do viacerých tematických celkov. Nájdete tu takmer všetko, od zaujímavých encyklopédií a slovníkov, cez publikácie, vďaka ktorým spoznáte svet okolo nás, rôzne živočíchy, krajiny či športy, až po odborné knihy z najrôznejších oblastí.

V roku 2015 prešla školská knižnica rekonštrukciou, takže jej priestory sú nielen vynovené, ale aj útulné. Do dobrej knižky sa preto môžete začítať už priamo v knižnici. Okrem toho pre Vás pripravujeme zaujímavé besedy s autormi kníh, rôzne súťaže a podujatia. Budeme Vás o nich, samozrejme, pravidelne informovať. Tešíme sa na Vašu návštevu každý pondelok a stredu.