• ZAČÍNAME...

• Charakteristika projektu

Naša Základná škola sa prihlásila do programu Zelená škola na certifikačné obdobie  školských rokov 2020/2021 – 2021/2022.

Zelená škola je enviromentálno-vzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmeneUčiteľ je v programe vnímaný ako sprievodca, ktorý pomáha viesť školu cestou zmeny.

Zelená škola je projekt zameraný na zlepšenie environmentálneho vzdelania žiakov. Cieľom je aktívna participácia žiakov na vytvorení školy, ktorá je zelená, teda priateľskejšia k životnému prostrediu.

V utorok 6.10.2020 prebehlo 1.stretnutie kolégia Zelenej školy, kde sme spoločne so žiakmi vybrali tému, ktorej sa v priebehu nasledujúcich 2 rokov budeme venovať: ZELEŇ  A OCHRANA PRÍRODY. Momentálne kolégium pracuje na audite v danej téme.

Žiacke kolégium Zelenej školy:

2.roč. – Mózová Noemi, Kuchta Tomáš

3.roč.-  Staňo Matej, Bugošová Adela

4.roč.- Záborská Emma, Facuna Matej, Rakytová Dominika

5.roč. – Kopecká Emília, Tesáková Lea

6.roč. – Kramarčíková Vanesa, Lúdiková Laura

7.roč. – Thomková Lucia, Menichová Viktória

8.roč. – Ličková Natália, Rakytová Daniela

9.roč. – Bačová Alexandra, Matečková Dominika

Bližšie info si môžete pozrieť  Zelená škola

• 💚ZELENÁ ŠKOLA💚

• Výzva MOJA ŠKOLSKÁ ZÁHRADA došla do zdarného konca. Žiacke návrhy boli vystavené v priestoroch školy a všetci "obyvatelia" našej školičky za svoj NAJ návrh hlasovali. Tu je sľúbených 5 najlepších návrhov.

1.miesto: individuálny návrh A. Brngalová, 2.roč.

2.miesto: skupinový návrh B.Paverová, E. Kopecká, A. Marethová, L. Tesáková, 5.roč.

3. miesto: rodinný návrh J. a M. Šipulovci, 3., 6. roč.

4. miesto: triedny návrh žiakov 3.roč.

5. miesto: duo návrh V. Prokšová, D. Petrovičová, 9.roč.

GRATULUJEME!

Podnetné, prepracované a krásne boli aj mnohé ďalšie návrhy. Všetkým zúčastneným ĎAKUJEME za zapojenosť a chuť meniť okolie školy na záhradu, v ktorej to žije.