• Na víťaznej vlne

•    A začnem zostra! Naši futbalisti zbúrali futbalové bašty okresu Turčianske Teplice! Áno je to tak. V priebehu mesiaca sme sa zúčastnili dvoch futbalových turnajov. Na prvom, organizovanom SFZ , výber 5. a 6. ročníka jednoznačne dominovali v každom zápase a postupne prevalcovali Hornú Štubňu, Nitrianske Pravno, Horné Rakovce a napokon futbalistov zo ZŠ Školská.

Naše nadšenie nás motivovalo k príprave na McDonald Cup, určený pre žiakov 1. stupňa. No i tak sme na turnaj neodchádzali s prehnanými ambíciami. Tento postoj sa však týkal iba pedagóga, ktorý budúcich šampiónov pripravoval. Futbalisti sa s tým toľko nebabrali a všetkých porazili.

Poďakovanie patrí aj deviatakovi Miškovi Šipulovi a pánovi Petrovi Lúdikovi. V tomto poradí totiž jednotlivé turnaje  "odkaučovali".

No najväčšia vďaka a pochvala za skvelú reprezentáciu školy  samozrejme patrí našim skvelým futbalistom.

• Autobusom do vesmíru

• NA SAmom začiatku sme NASAdli do autobusu a NAŠA cesta viedla do Žiaru nad Hronom. Do hvezdárne. Aj keď snežilo, v zákrutách NÁS A ani ostatných nevyNÁŠAlo a tak sme si z úžasného vesmírneho programu odNÁŠAli skvelé pocity.

• Vesmír očami detí

• Výtvarná súťaž - VESMÍR OČAMI DETÍ

Srdečne gratulujeme víťazom okresnej výtvarnej súťaže, ktorých práce postupujú do celoslovenského kola v Hurbanove.

V 2.kategórii zvíťazili:

2.miesto - Dávid Rusnák (4.roč.)

3.miesto - Michal Gálet (4.roč.)

V 3.kategórii sa umiestnili:

1.miesto - Jessica Rakytová (9.roč.)

2.miesto - Alžbeta Marethová (8.roč.)

3.miesto - Matej Mičko (8.roč.)

• Olympijský odznak všestrannosti – krajské kolo 15.4.2024

• 57 škôl, 456 žiakov a množstvo organizátorov, táto štatistika nás čakala po príchode na Strednú športovú školu v Žiline. Aj keď sa Olympijsky deň oslavuje od roku 1948 vždy 23.júna, my sme si tento deň užili práve dnes 15.4.2024 -  Olympijským odznakom všestrannosti. Za našu školu ukážkovo súťažili  zo 6. ročníka – Eva Móricova, Dominik Hromada, 7. ročník – Ema Záborská, Michal Burda, 8. ročník – Barbora Paverová, Matej Firák, 9. ročník – Laura Lúdiková, Michal Šipula.  Všetci súťažiaci dali do toho všetko – odhodlanie, vytrvalosť, rýchlosť, obratnosť, silu, takmer všetky pohybové schopnosti. Súťažili v prekážkovej dráhe, v skoku do diaľky z miesta, člnkovom behu 10x5 m, v preskoku cez švihadlo za 1 minútu a v disciplíne sed-ľah za 30 s.

Po sčítaní všetkých bodov sme v konkurencií 57 škôl Žilinského kraja obsadili 25. miesto. Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme!

• Čitateľské dielne a siedmaci

• Naši siedmaci sa už od septembra každý mesiac tešia na čitateľské dielne. Čítajú si svoje knihy priamo na hodine literatúry a potom o knižkách spoločne diskutujú. Dnešné čítanie však chutilo o čosi lepšie - kniha, slniečko a pohodlie na teplom koberci mali svoje čaro. 📚🌞

• Obrátené vyučovanie v 5.ročníku

•  Obrátené vyučovanie je metóda a technika personalizovaného vyučovania, ktorá patrí medzi inovatívne metódy moderného vzdelávania. Žiaci, v tomto prípade ( 1 žiačka) sa pod dohľadom učiteľa pripravia a oboznámia  s novým učivom, ktoré následne  odprezentujú. Na dnešnej hodine angličtiny sme  práve túto metódu využili. Žiačka, ktorá plnila úlohu pani učiteľky, krásne odprezentovala - a veľmi vážne sa vcítila do role učiteľa. Preberali sme novú slovnú zásobu a pracovali s novým  textom. Na hodinu sa "pani učiteľka" poctivo pripravila, nachystala mnohé  aktivity, ktoré pomohli utvrdiť slovnú zásobu hravou formou. Ukázalo sa, že takáto  forma všetkých žiakov bavila a tak nadchla, že si ju určite zopakujeme.

• Národný park Veľká Fatra

• ĎAKUJEME...lektorkám enviromentálnej výchovy zo Správy NP Veľká Fatra za pútavé rozprávanie a zaujímavé aktivity na témy Lesné zvieratká a Ochrana prírody. Tešíme sa na zážitkové učenie v Gaderskej doline.

• Veľkonočné tvorivé dielne s (nielen)starými rodičmi

• Veľkonočné pozdravy, jarné venčeky, zdobenie kraslíc voskom, pečenie medovníkov, pletenie korbáčov, drevené zajačiky, výroba Moreny......toto všetko stihli vytvoriť deti 1.stupňa s pomocou rodičov a starých rodičov. Ďakujeme všetkým za krásne, veselé a jarné dopoludnie.

• Chutná hodina dejepisu - 6.ročník

• Na posledných hodinách dejepisu v 6.ročníku sme tematický celok  "Obrazy starovekého sveta" zakončili netradičným spôsobom - cestovali sme v čase. Prežili sme jeden deň v rímskej rodine.Obliekali  a česali sme sa ako Rimania, ochutnali  sme rímsku gastronómiu, relaxovali  v kúpeľoch a zabávali v koloseu. Navštívili sme rímske chrámy, obdivovali architektúru, kráčali po rímskych cestách. Zistili sme, že história nie je nuda, pretože sme si ju mohli zažiť.

• Turistický krúžok, 23.3.2024

• Veselá skupinka mini turistov z turistického krúžku, sa v sobotu vybrala na zaujímavú Vyhliadkovú vežu Dubeň v Žiline. Rozhľadňu, vysokú 27,4 metra s 10. podlažiami, decká s ľahkosťou zdolali. Užili sme si pôsobivé výhľady na mesto Žilina a okolitú prírodu. Cestou späť sme sa rozhodli ísť pozrieť Budatínsky park. Prešli sme sa, obzreli vzácne dreviny, kukli sútok riek Váh a Kysuca, decká sa vybláznili, dospeláci "posedeli" a plní novej energie sa vydali pešo na vlakovú stanicu.

Turisti všetkých vekových kategórií boli ste skvelí .

ĎAKUJEM aaa DOTURISTIKOVANIA

• Skrátené fungovanie ŠKD

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že dňa 26.03.2024, t.j. v utorok bude ŠKD fungovať len do 13.30 hod. Prosím zariaďte sa tak, aby ste si dovtedy dieťa zo školy odviedli.

Deti, ktoré navštevujú v ZUŠ výtvarný odbor si vyzdvihnete o 14.00.

Joga v tento deň nebude.

Ďakujeme za pochopenie.

vedenie ZŠ Mošovce

• PREDŠKOLÁCI V 4.TRIEDE

• Do našej školy opäť zavítali predškoláci z MŠ. Zažili sme deň plný radosti, tvorenia, pohybu a vzájomnej pomoci. Veríme,že štvrtácke divadielko o Troch prasiatkach sa im páčilo a už teraz sa tešíme na ďalšiu návštevu 🙂.